Festival Integrace Slunce

PROGRAM 8. ročníku Festivalu integrace SLUNCE

Pořádá: Společnost přátel divadla Palác Akropolis, ŽDHA s.r.o.
za podpory: Ministerstva kultury ČR, MČ Praha 3
pod záštitou: VDV – Nadace Olgy Havlové, Charty 77 – Konto Bariéry

- jarní - podzimní -


jarní

úterý 14.05.2002
09:00 - Ve hvězdách - taneční choreografie sl. Kaňková
           Gymnázium Sladkovského nám.8, Praha 3
09:30 - Mrazík - Dialogy z klasické ruské pohádky
           Škola Jaroslava Ježka, Loretánská 19 a 17, Praha 1
10:00 - Taneční vystoupení DC Paprsek
           DC Paprsek, Šestajovická 19, Praha 9 - Hloubětín
10:30 -Klavírní vystoupení
           žáků ze Speciální školy pro sluchově postižené, Ječná 27, Praha 2
11:00 - Pásmo lidových a umělých písní
           Pěvecký kroužek Školy Jaroslava Ježka
           Škola Jaroslava Ježka, Loretánská 19, Praha 1

středa 15.05.2002
10:00 - Benefiční dopoledne pro děti (jarní hry, zpívání a soutěže)
           zvou kluby CID (Centrum integrace dětí, Praha 8)
           Baby klub CID, Keramika se Zajdou – artterapie,
           Sluníčko – pěvecko-taneční skupina,
           Pod vedením: Aleny Kolářové, Pavly Dobrovolné, Blanky Špalkové
Karlínské Spektrum, Karlínské nám.7, Praha 8:
19:00 - BLUESENSE - Benefiční večer CID pro mládež

čtvrtek 16.05.2002
10:30 - Paprsk(avk)y - divadelní workshop Divadla M.U.T.

pátek 17.05.2002
09:00 - Little red-riding hood on TV Nova - aneb Červená Karkulka v angličtině
           tak, jak by ji vysílali na TV Nova
           anglický dramatický kroužek při ZŠ J.z Poděbrad, Praha 3
09:30 - Minishow - taneční a dramatické pásmo
           Speciální základní škola pro sluchově postižené, Výmolova 169/2, Praha 5
10:00 - Pohádka o Popelce
           Jedličkův ústav, V Pevnosti 4, Praha 4
10:30 - Taneční romský kroužek
           ZŠ Havlíčkovo nám., Praha 3
11:00 - Ledevleskere čhave - Pěvecký a taneční romský kroužek
           ZŠ Havlíčkovo nám., Praha 3


výstavy
13. - 19.05.2002 - výstava ve foyeru a kavárně Paláce Akropolis
TAO - CESTA
sdružení ve prospěch seniorů především zrakově postižených
Na Hřebenkách 5, Praha 5
PALATA - domov pro zrakově postižené
Praha 5 - Smíchov, Na Hřebenkách 5/737
nejstarší český ústav sociální péče pro zrakově postižené seniory založený v roce 1893


podzimní

pondělí 11.11.2002
10:00 - Čertovský čarpáš - hudební pohádka
           Divadlo Romathan Košice, Slovensko
17:00 - Výstava JÓD A HYPER – JARMILA HANNAH ČERMÁKOVÁ
           Hlas pěveckého sdružení Vlahol pod vedením Jiřího Petrdlíka zahájil vernisáž
           kvaší J.H.Čermákové na téma JÓD A HYPER, čili Dítě na cestě (i na útěku).
19:30 - Plameň lásky - první původní romský muzikál
           Divadlo Romathan Košice, Slovensko

úterý 12.11.2002
10:00 - Paprsk(avk)y - workshop Divadla M.U.T.
19:30 - Álom
           V obsazení cimbál, viola, housle a basa hraje Álom především romské
           lidové písně a to syrověji než mnohé čistokrevné romské kapely,
           přestože sestava je rasově smíšená

středa 13.11.2002
09:00 - Vystoupení romského kroužku Ledevleskere čhave
           romský soubor ZŠ Havlíčkovov nám., Praha 3
09:20 - ZKRAT - taneční kroužek
           ZŠ Havlíčkovo nám., Praha 3
09:30 - Lačhe Čhave - aven roma kemande
           o.s.Lačhe Čhave, Boleslavova 250/1, Praha 4 - Nusle
10:00 - Pohádka z moře - premiéra hudební pohádky
           ARKADIE, Purkyňova 10, Teplice
10:30 - LION - Dětský romský soubor ZŠ Předlice
           tanec: romský, španělský a romské písničky
11:00 - Hudební vystoupení
           Spec. školy Praha 4 – A Klara, Vídeňská 28, Praha 4
13:00 - Paprsk(avk)y - workshop Divadla M.U.T.
Malá scéna:
19:30 - BLUESENSE
           Kapela studentů hrající tradiční blues a funky s dobovým zvukem 60.let

čtvrtek 14.11.2002
09:00 - Melodie flétnového souboru Základní školy K Lučinám, Praha 3
09:30 - Máme babičku na Neptunu
           Škola Jaroslava Ježka, Loretánská 19 a 17, Praha 1
10:00 - Písně z různých koutů světa - hudební soubor Dědina
           Dědina pohybové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé
           Fryčovická 461, Praha 9
10:30 - Tradiční romské písně a tance
           o.s.Slunce svítí pro každého, Pražská 72, Vysoké Mýto
11:00 - Písňový recitál Lenky Kosinové
19:30 - Sirény z Beržeraku
           Dočasná šejkspírovská společnost Jedličkova ústavu

pátek 15.11.2002
10:00 - O dvou Maryčkách

... FESTIVAL INTEGRACE SLUNCE ...