Festival Integrace Slunce

PROGRAM 5. ročníku Festivalu integrace SLUNCE

Pořádá: Společnost přátel ivadla Palác Akropolis, ŽDHA s.r.o.
za podpory: NROS, Ministerstva kultury ČR, MŠMT ČR
spolupořadatelé: Hl.m.Praha, MČ Praha 3, Francouzský institut v Praze a Olomouci
pod záštitou: VDV – Nadace Olgy Havlové, Charty 77 – Kanto Bariéry

- divadelní - hudební a taneční - výtvarný - renesance -


divadelní

sobota 27.02.1999
19:15 - Zahájení Festivalu integrace SLUNCE '99
19:30 - Růže pro Algernon - Divadelní spolek KAŠPAR

neděle 28.02.1999
15:00 - Studio OÁZA
           klavír: L.Beethoven - Měsíční sonáta, Pescetti - Sonáta C-moll, druhá věta
           balet: Pavučina, Prosba, Improvizace, Oheň, Příběhy z ohně, Něha,
              Stvoření světa
19:30 - Zkrocení krále Leara aneb Kupte, muži, růži - premiéra
           Dočasná šejkspírovská společnost

úterý 02.03.1999
10:00 - ABECEDA - Vlastní divadlo neslyšících. Brno
15:00 - Na koni páv a smrt a moruše - Jan Skácel
           Občanské sdružení Re a Zvláštní škola internátní Ořechov u Brna
19:30 - Sex noci svatojánské - Činoherní klub

středa 03.03.1999
14:00 - Putování za sv. grálem - Gymnázium Sladkovského nám., Praha 3
19:30 - Tři mušketýři - Divadelní sdružení CD 94

čtvrtek 04.03.1999
19:30 - Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho - Činoherní klub


hudební a taneční

úterý 27.04.1999
10:00 - Romský soubor
           ZŠ Havlíčkovo nám., Praha 3
11:00 - Taneční soubor MARGARETKA
           Dětský domov z Ústí nad Labem
11:30 - Terne čaja, Jagori, Pěvecké duo
           Zvláštní škola Štolcova, Brno
14:00 - Piškoti
           Církevní škola Přemysla Pittra, Ostrava
15:00 - Taneční soubor Romano čhave, Sluníčko
           vystoupení tanečního páru, pěvecké vystoupení duo, trio, sólo žáků školy,
           vystoupení žákovské kapely Zvláštní škola, Chomutov
16:00 - OKTAVA-OCHTO - občanské sdružení Ostrava – Poruba
19:30 - Točkolotoč - romská kapela

středa 28.04.1999
09:00 - Flétnový soubor
           ZŠ Chmelnice, Praha 3
09:30 - Pěvecké a taneční vystoupení
           Bilinguální MŠ pro sluchově postižené, s.r.o. PIPAN, Praha 5
10:00 - Vzpomínky taneční babičky - dramaticko taneční pásmo
           (waltz, valčík, quickstep, charleston, blues,chacha, samba, rumba, jive,
           disco, lidové písně)
           ZŠ pro žáky se zbytky sluchu Výmolova, Praha 5
10:30 - Zpěvohra o sv. Jiřím, Otvírání studánek
           Církevní speciální škola Don Bosco, Praha 8
11:00 - Perníková chaloupka - zpěvohra od Arno Košťála
           ZJŠ, Kladská 1, Praha 2
14:00 - Hudební vystoupení - rock
15:00 - Hudební vystoupení - žáků SOU pro zrakově postiženou mládež A. Klara,
           Vídeňská ul., Praha 4
19:30 - Iva Bittová

čtvrtek 29.04.1999
08:30 - Pěvecké a taneční vystoupení
           MŠ pro sluchově postižené děti, Holečkova, Praha 5
10:00 - Pěvecké vystoupení
           školní kroužek dětí Speciální školy pro zrakově postižené J.Ježka,
           Loretánská, Praha 1
10:30 - Jarní pásmo
           MŠ Sluníčko, Deylova, Praha 5
14:00 - Odpoledne Humanitárního sdružení CID Praha 8
           Perneráček, Teables, Blues Band, profesionální afrolatin,
           world music skupina J.Helešice BAOBAB
19:30 - Debout sur le Zinc (Francie)


výtvarný

21.06.1999
10:00 - 13:00 - 1. program HELE SOCHA - workshop
14:00 - 17:00 - 2. program HELE SOCHA - workshop

22.06.1999
10:00 - 13:00 - 3. program HELE SOCHA - workshop
14:00 - 17:00 - 4. program HELE SOCHA - workshop

23.06.1999
18:00 - „Povolání“ - vernisáž hmatové výstavy keramických soch
           Ateliér hmatového modelování z Brna - Atrium, Čajkovského, Praha 3
19:30 - Zkrocení krále Leara aneb Kupte, muži, růži
           Dočasná šejkspírovská společnost


renesance

pondělí 08.11.1999
09:00 - Zahájení Festivalu integrace SLUNCE 99 - RENESANCE
           Vernisáž výstavy Kresby a malby dětí ze Speciálních škol
           pro sluchově postižené, Ječná 27, Praha 2
09:30 - Hudební vystoupení STUDENTŮ pod vedením Evžena Perouta
           Konzervatoř a LŠ Jana Dejla, Maltézské nám.14, Praha 1
10:00 - Happy end - výrazový tanec - pod vedením Radky Severýnové
           Obchodní akademie pro TP
           Taneční skupina ze Speciálního sportovního centra, Janské Lázně
10:30 - Kulturní vystoupení žáků Zvláštní školy Chomutov
           projekt OTEVŘENÁ ŠKOLA
           Taneční soubor ROMANO ČHAVE, SLUNÍČKO, vystoupení žákovské kapely,
           pěvecké vystoupení duo, trio, sólo žáků školy
11:30 - Duo Jana a Marta a skupina Down Town
           Zvláštní škola Jirkov
19:30 - Zkrocení krále Leara aneb Kupte, muži, růži
           Dočasná šejkspírovská společnost

úterý 09.11.1999
09:00 - Hudební vystoupení - rock, jazz, soul
           pod vedením Towarnického
           SOU pro zrakově postiženou mládež A.Klara, Vídeňská 28, Praha 4
09:30 - Divoký západ ještě divočejší /parodie na western/
           dramatický kroužek pod vedením Hany Vejvodové
           Tři mouchy na zabití - taneční skeč studentek III.ročníku
           Gymnázium Sladkovského nám., Praha 3
10:00 - Lidové tance, Vláček
           Domov Sv. Rodiny, Ulrychova 10, Praha 6
10:30 - Vystoupení pěveckého kroužku školy Jaroslava Ježka
           pod vedením Hany Tenglerové
           ZŠ pro nevidomé Jaroslava Ježka, Loretánské n.19, Praha 1
11:00 - Tři vlasy děda Vševěda - hudební vystoupení souboru Archa
           ARKADIE, U Nových lázní 9, Teplice
19:30 - Sen noci svatojánské /William Shakespeare/
           hrají absolventi Vysoké školy múzických umění Bratislava

středa 10.11.1999
09:00 - Klavírní vystoupení žáků - pod vedením Bc.Kateřiny Křápové
           Školy pro děti s vadami sluchu, Ječná 27, Praha 2
09:30 - Taneční vystoupení dětí v doprovodu asistentů
           z Dětského centra PAPRSEK, Šestajovická 19, Praha 9 - Hloubětín
10:00 - My jsme se k vám přišli ptát...
           Dětský soubor VRBINA při SSK nám. J. z Lobkovic, Praha 3
           vedený členkami souboru GAUDEAMUS Evou Špačkovou a Martinou Krajskou
           Tři přadleny - veršovaná pohádka M.Kratochvíla
           dramatický kroužek vedený J.Kováčovou, ZŠ J.z Lobkovic, Praha 3
10:30 - Modrý den, samba
           taneční soubor Margaretka /Kopretina/ vedený paní ředitelkou Alenou
           Novotnou a Martinou Vernerovou,
           Dětský domov Ústí nad Labem - Severní terasa
11:00 - Dřeváčkový tanec - z opery Car a tesař - Alberta Lorzinga
           Soukromá taneční konzervatoř, Havlíčkovy sady, Praha 2
19:30 - Hamlet, Romeo a Julie
           Dočasná šejkspírovská společnost Jedličkova ústavu

odpolední program se koná v Domě dětí a mládeže hl. m. Prahy,
Karlínské nám. 7, Praha 8 /za kostelem/


18:00 - Benefiční koncert skupiny THE TEABLES
           + hosté - dramatický kroužek HUDRAVÝ
           + host - překvapení
           CID /Centrum integrace dětí a mládaže/ - humanitární sdružení,
           Peckova 7, Praha 8

... FESTIVAL INTEGRACE SLUNCE ...